Контент кейса 399

Ваші документи готові до завантаження.

  • Позовна заява про розірвання шлюбу Завантажити
  • Клопотання про розгляд справи без участі Завантажити
  • Клопотання про видачу копії рішення суду Завантажити
  • Інструкція для подачі позову про розірвання шлюбу Завантажити
  • Також, ми відправили ці документи на пошту, вказану при оплаті. Якщо ви не бачите листа, будь-ласка, перевірте папку Спам.

Завантажити все

Інструкція
для подачі позову про розірвання шлюбу

Подача через звичайний суд

Подача через електронний суд

Подача через звичайний суд

  1. Після успішної оплати ви отримали доступ до вашої позовної заяви. Завантажте позовну заяву та перевірте зміст, якщо є помилки, виправте їх. 
  2. Роздрукуйте позовну заяву у трьох примірниках. Поставте свій підпис, впишіть ПІБ та дату в кінці кожного примірника заяви.

Позивач зобовʼязаний направляти до суду два примірника позовної заяви з копіями всіх документів (додатків). Один примірник позову і додатків буде доданий до матеріалів справи та зберігатиметься у суді, а другий примірник суд направляє відповідачу. Третій примірник залишається у вас.

  1. Роздрукуйте копії документів в трьох примірниках, що зазначені наприкінці позову у розділі “Додатки”. Завірте копії особистим підписом. Напишіть на кожній копії у будь-якому вільному місці від руки: “Копія вірна. дата, ПІБ, підпис.
    Додайте кожен комплект копій документів до трьох примірників позовної заяви у порядку згадування у “Додатках”.
  2. Перевірте актуальність адреси свого суду, до якого вам необхідно звернутися. За цим посиланням (використовуючи пошук виберіть ваш суд, на сторінці суду натисніть “Про суд”, а далі “Інформація про суд”). Якщо адреса вашого суду прихована на сайті Судової влади в зв’язку з воєнним станом, ви можете знайти адресу в переліку судів за цим посиланням. 
  3. Сплатіть судовий збір. Розмір судового збору за подання позову про розірвання шлюбу становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що у 2023 році дорівнює 1073,60 грн. Реквізити бюджетного рахунку, на який слід сплатити судовий збір, можна дізнатись за посиланням (використовуючи пошук виберіть ваш суд та отримайте реквізити для сплати). Збережіть квитанцію та зробіть копію для себе.
  4. Додайте оригінал банківської квитанції або квитанцію про оплату через інтернет-банкінг до двох примірників позовної заяви з завіреними копіями додатків. Це готовий комплект документів (два примірника позовної заяви, копії додатків завірені вами, оригінал банківської квитанції) для подачі в суд, який ви можете подати особисто в суд або відправити поштою. 
  5. Подайте заяву в суд:

а) Якщо ви подаєте особисто в суд , то вам необхідно знайти в суді цивільну канцелярію. При собі слід мати паспорт. Подайте готовий комплект документів працівникам канцелярії та попросіть поставити штамп канцелярії на вашому третьому примірнику позову, що підтверджує прийняття судом документів.

б) Якщо ви подаєте поштою, вам необхідно вкласти в конверт готовий комплект документів і вказати адресу та телефон суду, вашу адресу та телефон, як відправника. Відправте рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Точну адресу суду ви можете знайти за посиланням (використовуючи пошук виберіть ваш суд, на сторінці суду натисніть “Про суд”, а далі “Інформація про суд”). Якщо адреса вашого суду прихована на сайті Судової влади в зв’язку з воєнним станом, ви можете знайти адресу в переліку судів за цим посиланням.

  1. Після отримання судом ваших документів, вам необхідно дізнатись дату судового засідання та номер вашої справи. Згідно з чинним законодавством, протягом 14 днів суд має розглянути ваші документи та призначити справу до розгляду у судовому засіданні.

а) Після відкриття провадження за вашим позовом, суд зобов’язаний повідомити вас листом на вказану вами адресу про дату, час та місце розгляду вашої справи.
Також, інформацію про судові засідання ви можете дізнатися за посиланням.

б) Якщо ви не отримали листа від суду – зателефонуйте до суду, до якого було подано позов, вкажіть дату подання позову (з поштового чеку або згідно відмітки суду) та дізнайтесь номер справи та ПІБ судді, що має розглянути вашу справу, а також на яку дату призначено засідання.

  1. Коли ви дізнались дату судового засідання ви маєте право просити суд не відвідувати засідання особисто.
    а) Якщо ви не зазначили у позові, що просите суд розглянути справу без вашої участі, ви маєте право зробити це за допомогою клопотання. Завантажте його, заповніть та відправте до суду або сдайте через канцелярію.

б) Таке клопотання також може направити в суд відповідач (ваш чоловік або дружина), якщо немає бажання відвідувати судові засідання. 

Увага! Якщо ви або відповідач не зʼявитесь на судове засідання та не будете просити суд розглянути справу без участі, то розгляд справи може бути відкладений на невизначений термін або позов може бути повернуто. 

  1. Після судового засідання суд приймає судове рішення. Ознайомтесь з рішенням суду в Єдиному реєстрі судових рішень, ввівши в пошук номер вашої справи (приблизно через 7 днів після засідання).
  2. Отримайте копію судового рішення з відміткою про набрання законної сили через 30 днів з моменту ухвалення рішення. Копію рішення суду ви можете отримати в суді або попросити суд відправити вам його поштою, подавши відповідне клопотання, шаблон якого ми вам надаємо. Судове рішення з відміткою про набрання законної сили є офіційним документом, який підтверджує, що шлюб розірвано.

Подача через електронний суд

Альтернативним варіантом подачі позову про розірвання шлюбу є Система електронний суд, що створена державними органами. Зареєструватися та покроково подати заяву, використавши наш шаблон позовної заяви, ви можете за цим посиланням.

  1. Увійдіть до системи Електронний суд за допомогою ЕЦП або Дія.Підпис.
  2. В лівому боковому меню оберіть розділ Заяви.
  3. В розділі Заяви натисніть кнопку Створити та оберіть від кого подається Позовна заява. Оскільки ви подаєте заяву від свого імені, оберіть варіант “Особисто”.
  4. Оберіть Заяву з запропонованого списку документів. Спочатку виберіть категорію Цивільне судочинство => Справи позовного провадження => Спори, що виникають з сімейних правовідносин => Про розірвання шлюбу => Заява про розірвання шлюбу.
  5. Оберіть Регіон та суд зі списку, що розміщено у системі, після чого натисніть кнопку Наступний крок.
  6. Введіть атрибути. Якщо ви раніше не подавали документи через систему Електронний суд, то ви можете поставити Вихідний номер  цифрою 1. В графі короткий зміст напишіть: Позовна заява про розірвання шлюбу, після чого натисніть кнопку Наступний крок.
  7. Позивач. Перевірте ваші дані, які завантажила система. Якщо є пусті графи, то заповніть їх і натисніть кнопку Наступний крок.
  8. Представник позивача. Якщо у вас немає адвоката, то можете одразу натиснути кнопку Наступний крок.
  9. Відповідач. Заповніть дані відповідача у форму та натисніть кнопку Наступний крок.
  10. Інші учасники. В справах про розлучення де немає вимог, щодо виховання дітей або поділу майна подружжя, інших учасників бути не може. Зверніть увагу, що ваші неповнолітні діти не є іншими учасниками справи, тому ви можете залишити форму пустою та натиснути кнопку Наступний крок.
  11. Текст заяви. Скопіюйте текст позовної заяви, який ми згенерували для вас та вставте його у форму, після чого натисніть кнопку Наступний крок.
  12. Додатки. Завантажте якісні фото своїх документів, які у позовній заяві значаться як Додатки у Електронний суд натиснувши кнопку Завантажити додатки до заяви. Після завантаження всіх файлів натисніть кнопку Наступний крок.
  13. Судовий збір. Якщо ви маєте пільги, ви можете обрати варіант, що ви звільнені від сплати судового збору. Якщо пільг немає, натисніть кнопку Сплатити. Вам відкриється вікно для сплати судового збору.
  14. Натисніть кнопку Сформувати заяву. Вам буде доступна для перегляду фінальна версія вашої позовної заяви. Перевірте правильність введених даних і якщо помилок немає, то натисніть кнопку Підписати та відправити.
  15. Після отримання судом ваших документів, вам необхідно дізнатись дату судового засідання та номер вашої справи. Згідно з чинним законодавством, протягом 14 днів суд має розглянути ваші документи та призначити справу до розгляду у судовому засіданні.

Інформацію про судові засідання ви можете дізнатися за посиланням.

а) Про призначення судового засідання ви маєте дізнатися через систему Електронний суд.

б) Якщо ви не отримали повідомлення в Електронному суді про дату судового засідання від суду – зателефонуйте до суду, до якого було подано позов, вкажіть дату подання позову (з поштового чеку або згідно відмітки суду) та дізнайтесь номер справи та ПІБ судді, що має розглянути вашу справу, а також на яку дату призначено засідання.

  1. Коли ви дізнались дату судового засідання ви маєте право просити суд не відвідувати засідання особисто.
    а) Якщо ви не зазначили у позові, що просите суд розглянути справу без вашої участі, ви маєте право зробити це за допомогою клопотання. Завантажте його, заповніть та відправте до суду поштою або через Електронний суд, також ви маєте право подати його особисто через канцелярію.

б) Таке клопотання також може направити в суд відповідач (ваш чоловік або дружина), якщо немає бажання відвідувати судові засідання. 

Увага! Якщо ви або відповідач не зʼявитесь на судове засідання та не будете просити суд розглянути справу без участі, то розгляд справи може бути відкладений на невизначений термін або позов може бути повернуто. 

  1. Після судового засідання суд приймає судове рішення. Ознайомтесь з рішенням суду в Єдиному реєстрі судових рішень, ввівши в пошук номер вашої справи (приблизно через 7 днів після засідання).

  1. Отримайте копію судового рішення з відміткою про набрання законної сили через 30 днів з моменту ухвалення рішення. Копію рішення суду ви можете отримати в суді або попросити суд відправити вам його поштою, подавши відповідне клопотання, (поштою, через Електронний суд або через канцелярію в суді) шаблон якого ми вам надаємо. Судове рішення з відміткою про набрання законної сили є офіційним документом, який підтверджує, що шлюб розірвано.